You are now visiting Danish Cultural Institute in Estonia, Latvia and Lithuania.  See where else we work Created with Sketch.

Internship Latviski

Mūsu birojs atrodas Latvija galvaspilsētā Rīgā, bet strādājam ar projektiem visās trīs Baltijas valstīs, kā arī Ukrainā un Baltkrievijā.

 

Institūts Rīgā ir neliela, bet ļoti aktīva struktūrvienība ar 10 darbiniekiem, kurā Tu kā praktikants kļūsi par nozīmīgu biroja ikdienas sastāvdaļu. No Tevis sagaidām, ka pārvaldīsi latviešu un angļu valodu augstā līmenī gan rakstiski, gan sarunvalodā. Ikdienas pienākumu veikšanu atvieglos orientēšanās kādā no skandināvu (īpaši, dāņu) valodām, bet šo valodu prasme nav obligāta. Ikdienas pienākumus pildīsi birojā Rīgā, bet ik pa laikam var gadīties arī darba braucieni uz citām Baltijas valstu pilsētām.

 

Praktikanta darbs ir ļoti daudzveidīgs – Tavu uzdevumu loks būs plašs: sākot ar PR un mārketinga tekstu sagatavošanu mājaslapai, rūpes par SoMe, administratīvajiem uzdevumiem, projektu atskaitēm un, iespējams, mācību ekskursiju plānošanu. Tev būs iespēja ciešā sadarbībā ar nodaļas vadītāju un pārējiem darbiniekiem darboties pie projektu plānošanas un izstrādes, kā arī palīdzēt ar to īstenošanu dzīvē.

 

Projekti ar kuriem mēs strādājam balstās uz kultūras jēdzienu tā visplašākajā nozīmē – tie ir klasiski kultūras apmaiņas projekti, kā, piem., filmu festivāli, mākslas izstādes vai koncerti, kā arī vairāk uz sabiedrības līdzdalību vērstas aktivitātes, piemēram, mediju pratības iniciatīvas, pilsoniskās sabiedrības, demokrātijas, bērnu un jauniešu aktivitātes un dzimumu līdztiesības jautājumus iztirzājoši pasākumi.  Institūts ir New Democracy fonda partneru konsorcija vadītājs, kura mērķis ir veicināt demokrātiju, kultūras apmaiņu un cilvēktiesības Austrumu partnerības valstīs, kā arī līdzatbildīgs par Ukrainas un Dānijas Jauniešu centru Kijivā, kas izveidots, lai stiprinātu un atbalstītu jauniešu iniciatīvas cilvēktiesību un demokrātijas līdzdalībā.

Ja raizējies, vai  spēsi savienot šo praksi ar mācībām, neuztraucies – būsim pretimnākoši un elastīgi  atteicībā uz mācību un eksāmenu grafiku; ja dzīvo ārpus galvaspilsētas, iespējams varam palīdzēt ar transporta un dzīvošanas izmaksām, jebkurā gadījumā – pārrunu ceļā atradīsim labāko risinājumu katrai situācijai individuāli.

 

Prakses noslēgumā saņemsi prakses apliecinājuma dokumentu un rekomendācijas vēstuli, kas lieti noderēs turpmākās karjeras veidošanā.

 

Ja Tev ir kādi jautājumi – raksti mūsu praktikantiem Livland@danishculture.com un Kurland@danishculture.com vai direktorei Lizaveta Dubinka-Hushcha – ldh@danishculture.com.

 

Kur Tu esi? Mēs Tevi jau gaidām!