You are now visiting Danish Cultural Institute in Estonia, Latvia and Lithuania.  See where else we work Created with Sketch.
EN/LV/LT
08 · 12 · 2017

Bezmaksas kinoseansi bērniem Ziemassvētkos

kinoteātris K. Suns

Rīgā, Elizabetes ielā 83/85

Bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja brīva.
Pieteikties bezmaksas seansiem http://www.bezrindas.lv/lv/kino/ksuns-kinogalerija/

 

Villess no Valbijas /Villads fra Valby

  1. decembrī plkst. 12.00
  2. decembrī plkst. 14.00

 

Režisors: Frederiks Meldals Norgaards

Ilgums: 76 min.

Gads: 2008

Žanrs: Bērnu un jauniešu filma piedzīvojumu filma

No 6 gadu vecuma

 

Filma seko 6-gadīgā zēna Villesa ikdienas gaitām skolā un mājās. Villess allaž iekuļās nepatikšanās, bet nevis tādēļ, ka būtu negausīgs palaidnis, bet gan tādēļ, ka viņam vienkārši ļoti patīk rotaļāties. Un visbiežāk Villesa izdomāto rotaļu noteikumi nu galīgi nesakrīt ar noteikumiem pieaugušo pasaulē. Filma ir veidota pēc tāda paša nosaukuma grāmatas, ko sarakstījusi Anne Sofija Hammere. 2016.gadā Ieguvusi gan Eiropas Bērnu Filmu asociācijas balvu Starptautiskajā Bērnu un jauniešu filmu festivālā Oulu (Somijā) kategorijā Labākā Eiropas filma, gan Skatītāju balvu Vīnes Starptautiskāja Bērnu Filmu festivālā.

 

Ikbala Faruka slepenā recepte/ Iqbal & Den Hemmelige Opskrift

  1. decembrī plkst. 14.00
  2. decembrī plkst. 14.00

 

 

Režisors: Tilde Harkampa

Ilgums: 90 min

Gads: 2015

Žanrs: Bērnu un jauniešu piedzīvojumu filma

No 10 gadu vecuma

Ikbals ir apburošs, ar bagātu iztēli un humoru apveltīts zēns, kas, saskaņā ar viņa tēva uzskatiem, nav pietiekoši, ja vēlies dzīvē izsisties. Taču tas ir mazākais, kas Ikbalam dara raizes pēc atgadījuma, kad viņš kopā ar mazāko brāli Tariku un draudzeni Silli, uzmeisarto ļoti iedarbīgu maisījumu, kas gandrīz uzlaiž gaisā skolu – divi noziedznieki ir nolēmuši no jauniešiem izspiest spārgstvielas recepti un nolīdzināt līdz ar zemi brīnišķīgo Kopenhāgenas atrakciju parku Tivoli, lai tā vietā uzbūvētu daudzstāvīgu auto stāvvietu. Viss noiet greizi brīdī, kad Tariks neatceras receptes precīzās sastāvdaļas, un noziedznieki nolaupa viņa mazo brāli Dindua. Pakaļdzīšanās ir sākusies: jāatbrīvo Dindua un jāglābj Tivoli atrakciju parks! Lai to pavieiktu, nepieciešama pārdomāta sadarbība, liela dūša un protams ārkārtīgi laba iztēle.

 

Mana vecvectēva stāsti/ Min Oldersfars Historier

  1. decembrī plkst. 12.30
  2. decembrī plkst. 12.00

 

Režisors: Tone Mygind Rostbøll un Lea Glob

Gads: 2016

Ilgums: 72 min. (8 x 9min.)

Žanrs: mākslas īsfilmu sērijas

Piecgadīgais Teodors ciemojas pie sava apbrīnojamā un burvīgā vecvectēva, kas mitinās Norvēģijas kalnos kopā ar mazo kaķi Bombibītu. Vectēvam ir nedaudz skarba āriene, jo palikusi ir tikai viena “vesela” acs, viņš vienmēr nēsā hūti, smēķē cigārus un viņa smiekli ir tik skaļi, ka tie atbalsojas kalnu galotnēs.

Veroties Norvēģijas pakalnos, vecvectēvs atsauc atmiņā pārsteidzošus stāstus par savu bērnības draugu Fatso. Teodors tajos aizrautīgi klausās, pats dodas visu izpētīt un izdomā radošas rotaļas, kas piemērotas noslēpumainajiem Norvēģijas plašumiem, kuros ganās aļņi un klaiņo lāči.

Visām Teodora rotaļām par iedvesmu ir kāds no vecvectēva stāstiem, jo kā zināms, tik tālu prom kalnos nav nedz planšetdatoru, nedz televīzijas ar ko “nobumbulēt” laiku. Šeit, tālienē, zēna fantāzijai nav robežu un šķēršļu – un ja pastāv kaut kas patiešām abus “vīrus” vienojošs, tad tā notiekti ir spilgta iztēle un tas, ka viņi abi mīl stāstus.

 

 

Animācijas filmu programma:

  1. decembrī plkst. 12.30
  2. decembrī plkst. 10.30

 

No 5 gadu vecuma.

 

Lilī/ Lili

Režisors: Siri Melchior

Ilgums: 24 min. (8 x 3min.)

Gads: 2015

Žanrs: animāciju sērijas

 

Daudzām lietām Lilī vēl ir par mazu. Taču tas viņu neapturēs no pamēģināšanas. Lilī patīk būt situācijas noteicējai un viņa vēlas daudz vairāk, nekā viņai vajadzētu. Viņa vēlās būt pietiekami liela, lai noteiktu lietu kārtību it VISĀ. Piemēram – kad iet vai neiet gulēt, kad ēst vai ko vilt mugurā. Un, kad nenotiek pēc viņas prāta, Lilī kļūst dusmīga.  Taču lielākoties Lilī priecājas par jautrību un rotaļām ar suņuku Bau-Vau, kā piemēram, par zobu un visu citu tīrīšanu ar zobupastu vannas istabā. Lilī labākā draudzene ir Mollija – viņā Lilī saskata īstu dvēseļu radinieci. Ja arī pa reizie gadās kādas nesaskaņas, abas ātri vien salīgst mieru.

 

Rita un Krokodīls / Rita and Krokodille

Režisors: Siri Melchior

Gads: 2013

Ilgums: 30 min. (6 x 5min.)

Žanrs: animāciju sērijas

 

“Rita un Krokodīls” ir sešas īsas filmiņas par četrgadnieci Ritu un viņas labāko draugu Krokodīlu. Poētisma, mūzikas un radošas izdomas pilnaojs stāstos attēlotas sadzīviskas ikdienas situācijas, kādas piedzīvo vai ik katrs bērns. Rita ir maza, taču ar lielu apņēmību apveltīta, meitene. Viņai ir ļooooti izsalcis draugs, Krokodīls, kas dzīvo vannā. Visticamāk, Krokodīls dzīvo tikai Ritas iedomās, bet tā ir Ritas pasaule un viņas pasaulē Krokodīls ir īsts.

 

 

Vitello rok bedri / Vittel graver et hul

Režisors: Dorte Bendgtson

Gads: 2015

Ilgums: 7 min.

Režisors: Dorte Bendgtson

Žanrs: animācijas filma

 

Vai iespējams noķert draugu ar lamatām? Vitello garlaikojas, viņam nav neviena ar ko rotaļāties. Mamma viņam like iet laukā un sameklēt kādu draugu. Tur viņš sastop Viljamu – puiku, kas gribēdams palīdzēt, iesaka uz velo celiņa izrakt bedri, lai tajā “noķertu” Vitello jauno draugu, jo kā zināms – bedrēs allaž kāds iekrīt. Abi zēni uzsāk rakšanu, bet tad notiek kas pavisam negaidīts.