Jūs atrodaties mājas lapā, kas veltīta Dānijas Kultūras institūta filiālei Igaunijā, Latvijā un Lietuvā  Atklāj, kurās pasaules valstīs mēs strādājam Created with Sketch.

 

 

“Telefona zvans mani pamodināja nakts vidū.
Bija grūti saprast [manas draudzenes] teikto:
”Viņš man iesita! Tu vari iedomāties?
Mēs sastrīdējāmies un viņš man iesita, un tad aizgāja,”
mana draudzene raudādama teica.
Es apsolīju nekavējoties būt klāt.”

 

 

Ziemeļvalstis un Baltijas valstis tā pat kā Baltkrievija saskaras ar tām pašām problēmām dzimumu vienlīdzības, seksisma un dzimumā balstītas vardarbības jautājumos, un neatkarīgi no tā, kur Tu dzīvo, dzimumā balstīta vardarbība nenoliedzami ir izplatīta sociāla parādība.

 

Projekts “Vardarbības balsis” atspoguļo sieviešu stāstus un pieredzes no Dānijas, Islandes, Baltkrievijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas – stāstus  par seksuālo vardarbību, seksismu un dzimumā balstītu vardarbību. Izstādes mērķis ir radīt telpu, kur šai satraucošajai realitātei piešķirt balsi un tā var tik sadzirdēta. Saklausīt un saprast ir pirmais solis uz rīcību un izmaiņām.

 

“Vardarbības balsis” ekspozīcija ir pieredžu labirints, kurā Dānijas, Islandes, Baltkrievijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas aktrises piešķir balsi anonīmiem stāstiem, kas atklāj rētas un pēdas, kuras daudzās sievietēs atstāj vardarbības pieredze.

 

Ekspozīcijas beigās ir iespēja atstāt savu anonīmo stāstu un lasīt citu pieredzes, kuru saraksts tikai augs, kad ekspozīcija ceļos no valsts uz valsti. “Vardarbības balsis” mums atgādina, ka neviens nedrīkst palikt klusējot.

 

#VoicesOfViolenceHeard

Daļa I

Created with Sketch.

Daļa II

Created with Sketch.

Daļa III

Created with Sketch.

Daļa IV

Created with Sketch.

Daļa V

Created with Sketch.

Daļa VI

Created with Sketch.