Jūs atrodaties mājas lapā, kas veltīta Dānijas Kultūras institūta filiālei Igaunijā, Latvijā un Lietuvā  Atklāj, kurās pasaules valstīs mēs strādājam Created with Sketch.

Patronese

© Photographer Steen Evald EDITORIAL USE ONLY
© Photographer Steen Evald

 

Dānijas Kultūras institūts lepojas ar patronesi, viņas augstību Dānijas kroņprincesi Mēriju. Viņa aizsāka patronāžu 2005.gadā, un, kopš tā laika, ir apmeklējusi Varšavas, Sanktpēterburgas, Rīgas, Briseles un Riodežaneiro institūtus.

 

Karaliskā patronāža nodrošina saikni ar vienu no godājamākajām un senākajām Dānijas institūcijām – monarhiju. Neskatoties uz ierobežoto varu un ietekmi, monarhija funkcionē kā saskares punkts, kam vairākums dāņu seko un ciena. Ļoti populārā monarhija neapstrīdami ir viens no stiprākajiem dāņu dzīvesprieka balstiem.

 

2014. gada aprīlī viņas augstība Dānijas kroņprincese Mērija apmeklēja Igaunijas galvaspilsētu Tallinu, kur piedalījās Dānijas karaļa dārza inaugurācijā. Tas pēc institūta iniciatīvas tika atjaunots 2013. gadā.

Finansiālu atbalstu sniedza Dānijas karalienes Margrētes un prinča Henrika fonds, kā arī The AP Møller and Chastine Mc-Kinney Møller universalais fonds un Tallinas pašvaldība.

 

Viņas karaliskā augstība apmeklēja arī bērnudārzu Igaunijā, lai novērtētu Mērijas fonda “Brīvs no emocionālās vardarbības” programmas rezultātus, kurā piedalījies vairums igauņu pirmsskolas vecuma bērnu.